Anasayfa
>
Seaqual Initiative ⎮ Karacasu Tekstil

SEAQUAL INITIATIVE ile yapmış olduğumuz iş birliği sonucu ortaya çıkan SEAQUAL polyester elyafı, “Rdconf Arge ve İnovasyon Ödülleri” yarışması kapsamında çeşitli dallarda yürütülen 230 proje içerisinde “En İyi Tekstil Sektörü Projesi” ödülünü kazanmıştır. “Konvansiyonel Polyester Elyaf” ile “SEAQUAL INITIATIVE Polyester Elyaf”tan elde edilmiş iplik ve kumaşın karşılaştırmasını ele alan projemiz ile okyanus ve denizlerden toparlanan pet atıklardan elde edilen elyafı sektöre kazandırarak öz kaynaklarımızın daha yavaş tüketilmesini hedeflemekteyiz.

SEAQUAL INITIATIVE’in Türkiye’deki ilk ve tek üreticisi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Yaptığımız bu iş birliğinde bize katılın.

Seaqual Initiative

SEAQUAL INITIATIVE, plastik kirliliğine karşı tek ses olan bir topluluktur. Okyanuslarımızı temizlemeye yardımcı olmak, deniz plastiği konusunda farkındalığı artırmak ve onu çözmek için çalışan kahramanları öne çıkarmak için bireyleri, kuruluşları ve şirketleri bir araya getirmektedir. Ayrıca SEAQUAL INITIATIVE, yerel toplulukları atık yönetimi ve geri dönüşüm altyapısını iyileştirmeleri için desteklemektedir.

Plajlarımızdan okyanus tabanında ve yüzeyinde bulunan veya nehirler ve haliçler yoluyla okyanuslarımıza giren deniz çöpleri temizleme programları ile toplanır. Daha sonra farklı malzeme türlerine ayrılır. SEAQUAL INITIATIVE onaylı tesislerde plastik kısım temizlenir ve SEAQUAL® MARINE PLASTIC’e dönüştürülür. Daha sonra güzel, yeni, sürdürülebilir ürünlere dönüştürülmek üzere sanayiye geri döndürülmektedir.Deniz çöpünün SEAQUAL® MARINE PLASTIC’e dönüştürülmesi:

  • Deniz çöpünün çöp sahasına gönderilip yakılmasını engeller, bu sayede sera gazı salımına katkı sağlar.
  • Deniz çöpü sorunu hakkında farkındalık yaratır.
  • Okyanuslarımızı temizlemeye yardımcı olan kişi ve kuruluşlara görünürlük sağlar.

Özellikleri

Tüketici sonrası plastik atıkların yeniden kullanılmasına katkıda bulunan SEAQUAL INITIATIVE polyester elyafı ile yapılan kumaşları kullanarak;

  • “Upcycled Marine Plastic” içeren ve %100 geri dönüştürülmüş olan bu polyester ile daha temiz okyanuslara, doğal kaynakların korunmasına ve tüketici sonrası plastik atıkların yeniden kullanılmasına katkıda bulunursunuz. 
  • Fiziksel özellikler açısından polyester ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan bu polyesteri; giyim, aksesuar, otomotiv döşemeleri, ev döşemeleri ve teknik tekstiller dahil olmak üzere çok sayıda sektörde kullanılabilirsiniz. 
  • Filament ve kesikli elyaf olarak, çeşitli renk ve ebatlarda bulabilirsiniz.
  • Mükemmel dayanıklılığa ve yüksek kaliteye sahip bu elyaf ile deniz çöpünün çöp sahasına gönderilip yakılmasını engelleyerek, sera gazı salımına katkı sağlarsınız.
  • Okyanuslarımızı ve denizlerimizi temizlemeye yardımcı olan kişi ve kuruluşlara görünürlük sağlarsınız.
  • Deniz çöpü sorunu hakkında farkındalık yaratır, markalara ve üreticilere destek verirsiniz.
  • Okyanuslarımızdaki plastiklerin makroplastiklerden, mikroplastiklere dönüşerek tüm türlere etki eden zararlara yol açmasını engellemeye yardımcı olursunuz.

Harmanlanma Seçenekleri

Karacasu Tekstil olarak Ne: 3/1-40/1 numara skalasında; Recycled Polyester, Lyocell, Modal, Viscose, Pamuk, Kenevir ve Keten gibi diğer elyaflarla veya müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda özel kompozisyonlar da iplik üretimi yapmaktayız. Aynı zamanda bu karışımların katlama/büküm makinelerinde bu ipliklerin çok katlarını yapabilmekteyiz.

Ring Hattında Örme ve Dokuma Sektörleri
Open-End Hattında Örme ve Dokuma Sektörleri
Broşürü İndir
KENEVİR ELYAFI
Moda endüstrisi için en iyi sürdürülebilir ürün...
Kenevir karışımlı ipliklerimiz, üstün yumuşaklık, iyileştirilmiş kuruma oranları ve azaltılmış boncuklanma ile lüks, konforlu ve bakımı kolay kumaşlara dönüşürken, doğal kaynakların korunmasına ve karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olur.
DETAYLI BİLGİ İÇİN