Anasayfa
>
Lenzing Group & Karacasu Tekstil
Lenzing Group & Karacasu Tekstil
Lenzing Group & Karacasu Tekstil
Lenzing Group & Karacasu Tekstil
Lenzing Group & Karacasu Tekstil

LENZING GROUP AT A GLANCE

Lenzing Group, Avusturya'nın Lenzing kentinde bulunan ve 10'dan fazla ülkede dokuz üretim tesisi bulunan uluslararası bir şirkettir. Şirket, tekstil endüstrisinde ve nonwoven endüstrisinde kullanılan ahşap bazlı viskon elyaflar, modal elyaflar, liyosel elyaflar ve filament iplik üretimi yapmaktadır.

Sürdürülebilir bir gelecek

Karmaşık küresel zorlukların işbirlikçi bir yaklaşım gerektirdiğini düşünen Şirket, ortaklarıyla iş birliği yaparak insanlara ve çevreye ek faydalar sağlamayı hedeflemektedir.

Geleceği olan ekonomi

Döngüsel ekonomiyi sektörde sürdürülebilir geleceğe yönelik bir kavram olarak kurmaya ve bu şekilde Dünya'yı korumaya kararlı olan Lenzing Group, çevreye duyarlı teknolojileriyle, atılan giysileri yüksek kaliteli elyaflar için yeni hammadde kaynaklarına dönüştürmektedir.

İklim değişikliğiyle mücadele

2050 vizyonunu “Sıfır karbonlu bir geleceği gerçeğe dönüştürüyoruz” olarak belirleyen Lenzing Group, 2050 yılına kadar iklim açısından nötr olmaya yönelik stratejik taahhüdüyle gelecek nesiller için sorumluluk almaktadır.

İzlenebilir ve şeffaf çözümler

Şeffaflığın sürdürülebilir bir tekstil endüstrisine doğru ilk adım olduğuna inanan Şirket, bu taahhüdünü yerine getirmek için daha sürdürülebilir ve şeffaf bir tedarik zincirine yönelik farklı yaklaşımlar izlemektedir. Bu yaklaşımların birleşimi yüksek düzeyde şeffaflık sağlar ve bitmiş giysiye kadar tedarik zinciri boyunca elyafların kökenini doğrular.

TENCEL™ Lyocell Elyaf
TENCEL™ Modal Elyaf
LENZING™ ECOVERO™
Broşürü İndir
KENEVİR ELYAFI
Moda endüstrisi için en iyi sürdürülebilir ürün...
Kenevir karışımlı ipliklerimiz, üstün yumuşaklık, iyileştirilmiş kuruma oranları ve azaltılmış boncuklanma ile lüks, konforlu ve bakımı kolay kumaşlara dönüşürken, doğal kaynakların korunmasına ve karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olur.
DETAYLI BİLGİ İÇİN