Anasayfa
>
Seaqual Initiative ⎮ Karacasu Tekstil

Polylana® elyafı ile yürütülen sürdürülebilir ve çevre dostu ürün geliştirmeye yönelik, “Sürdürülebilir ve İzlenebilir Pamuk/Polylana® Karışımlı İpliklerin İplik ve Kumaş Performans Özelliklerinin Pamuk/Akrilik Karışımı İplikler ile Mukayeseli Olarak İncelenmesi” konulu öz kaynak projemiz mevcuttur. Şirketimiz bu konuda bir de bildiri yayınlamıştır.  

Özellikleri

The Movement B.V. tarafından geliştirilmiş olan Polylana® elyafı;

  • Tescilli bir malzeme karışımından oluşan patentli bir kesikli elyaftır. Bu karışım elyafın düşük sıcaklıkta boyanmasına olanak sağlar. Düşük sıcaklıkta boyanabilir olması, boyamada daha az su kullanılması ve daha az enerji ile işlem görmesinden kaynaklı olarak tasarruf sağlar.
  • Yün ve akrilik ile aynı görünüme ve el hissine sahiptir.
  • Müşterilerine en yüksek düzeyde şeffaklık sağlamak için, fiziksel izleyici ve blok zinciri “AWARE™” teknolojisine sahiptir ve %100 izlenebilirdir.
  • %100 olarak kullanılabilir veya işlevselliği, sürdürülebilirliği ve estetiği geliştirmek için pamuk, yün, viskon, naylon ve akrilik ile harmanlanabilir. Bu elyafın sürdürülebilirliğini ve işlevselliğini geliştirmesini sağlar.
  • Triko, bere, atkı, çorap gibi örme ürünlerin yanı sıra dokuma kumaşlar ve suni kürkler gibi farklı uygulama alanları vardır.
  • PETA tarafından yünün vegan alternatif olarak tanınmaktadır.
  • “Life Cycle Assessment” tarafından, kullanılan malzemeler tedarik zinciri boyunca sahip olduğu çevresel etki kontrol edilmektedir.

Sertifikalar

Triko, bere, atkı, çorap gibi örme ürünlerin yanı sıra dokuma kumaşlar ve suni kürkler gibi farklı uygulama alanları olan Polylana® elyafı; 

  • Ürünlerinin zararlı maddeler için test edildiğini ve yasal gerekliliklerini sağladığını gösteren, “OEKO-TEX 100 Standard Class I” sertifikalıdır. Boyalı veya boyasız kullanımının insan sağlığı için zararsız olduğu kanıtlanmıştır.
  • Müşterilerine en yüzek düzeyde şeffaklık sağlamak için, fiziksel izleyici ve blok zinciri “AWARE™” teknolojisine sahiptir ve %100 izlenebilirdir. 
  • “People for the Ethical Treatment of Animals, Inc.” tarafından yünün vegan alternatif olarak tanınmaktadır. 

Harmanlanma Seçenekleri

Karacasu Tekstil olarak Ne: 4/2-36/2 numara skalasında; pamuk, viscose, modal, polyamid ve keten gibi diğer elyaflarla veya müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda özel kompozisyonlar da iplik üretimi yapmaktayız. Aynı zamanda bu karışımların katlama/büküm makinelerinde bu ipliklerin çok katlarını yapabilmekteyiz

Düz Örme Sektörü
Yuvarlak Örme Sektörü
Dokuma Sektörü
Broşürü İndir
KENEVİR ELYAFI
Moda endüstrisi için en iyi sürdürülebilir ürün...
Kenevir karışımlı ipliklerimiz, üstün yumuşaklık, iyileştirilmiş kuruma oranları ve azaltılmış boncuklanma ile lüks, konforlu ve bakımı kolay kumaşlara dönüşürken, doğal kaynakların korunmasına ve karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olur.
DETAYLI BİLGİ İÇİN