Anasayfa
>

Agraloop™ ile yürütülen sürdürülebilir ve çevre dostu ürün geliştirmeye yönelik, “Agraloop™ Elyafının Kısa Lif Teknolojisinde İplik Yapılabilirliğinin Geliştirilmesi ve Performans Analizlerinin Yapılması” konulu öz kaynak projemiz mevcuttur.

Agraloop™

Agraloop™, tarımsal mahsül artıklarından elde edilen doğal lifleri, Agraloop™ BioFibre™ adı verilen, Open-End ve Ring teknolojisinde kullanılabilecek elyaf haline getirilir. Daha sonra özel ıslak işleme tekniği ile gövde ve yapraklardan elde edilen selüloz lifi, iplik haline getirilmeye hazır yumuşak lif demetleri halinde saflaştırılır.

DryRefined ve Refined+ adı verilen iki özel işlem kullanılarak üretilen Agraloop™ BioFibre™, geri dönüştürülmüş pamuk, organik pamuk ve Lyocell ile harmanlanarak Ring ve Open-End iplik üretmek için hazır hale gelir. Agraloop™ BioFibre™ selülozik elyafın aksine, yağlı tohumlu kenevir ve CBD kenevir dahil olmak üzere çeşitli gıda ve ilaç ürünlerinden arta kalanların, sap ve yapraklarından elde edilen yüksek oranda rafine edilmiş %100 doğal bir elyaftır.

Agraloop™, moda endüstrisi için tarımsal mahsül artıklarını doğal elyafa dönüştürerek, giyim ve aksesuarlar için yüksek kaliteli kumaşların üretilmesini sağlamaktadır. Ayrıca Agraloop™ BioFibre™ kumaş uygulamaları, klasik jarse ve polardan zarif lüks malzemelere, doğal lif performans özelliklerine sahip dayanıklı ağır denim ve kanvas dokumalara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Özellikleri

Circular Systems™ tarafından geliştirilmiş olan Agraloop™ BioFibre™ elyafı;

  • Agraloop™ oluşturduğu “The Crop Residue Standard” ile toprak besin maddelerinin tükenmesi, yerel kullanımlardan dışlanması ve üretimin aşırı artması gibi mahsul artıklarının artmasının neden olduğu istenmeyen sonuçları hafifletir.
  • Gıda ve ilaç ürünlerinden kalanların yakılması, çürümeye bırakılmasını veya düşük değerli endüstriyel uygulamalarda kullanılmasını engelleyerek bu hammaddelerin potansiyel olarak mevcut küresel elyaf talebinin önemli bir bölümünü karşılamasını sağlar.
  • Susuz bir işlem olan DryRefined ve Refined+ adı verilen iki özel işlem kullanılarak üretilmesi, daha az su kullanılması ve daha az enerji ile işlem görmesinden kaynaklı tasarruf sağlar.
  • Geri dönüştürülmüş pamuk, organik pamuk ve Lyocell vb. elyaflarla harmanlanmasını sürdürülebilirliğini ve işlevselliğini geliştirmesini sağlar.
  • Biyokütleden enerji ve yakıt üretmek gelecek için küresel enerji ve yakıt kaynaklarının güvence altına alınması için verilen “International Sustainability and Carbon Certification Plus: ISCC+” sertifikasına sahiptir.
  • Farklı elyaflarla harmanlanması, pamuğa oranla daha sağlam ve daha uzun ömürlü bir ürün haline getirir.

Harmanlanma Seçenekleri

Karacasu Tekstil olarak Ne: 3/1-28/1 numara skalasında; pamuk, viscose, modal, polyamid ve keten gibi diğer elyaflarla veya müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda özel kompozisyonlar da iplik üretimi yapmaktayız. Aynı zamanda bu karışımların katlama/büküm makinelerinde bu ipliklerin çok katlarını yapabilmekteyiz

Dokuma Sektörü
Örme Sektörü
Broşürü İndir
KENEVİR ELYAFI
Moda endüstrisi için en iyi sürdürülebilir ürün...
Kenevir karışımlı ipliklerimiz, üstün yumuşaklık, iyileştirilmiş kuruma oranları ve azaltılmış boncuklanma ile lüks, konforlu ve bakımı kolay kumaşlara dönüşürken, doğal kaynakların korunmasına ve karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olur.
DETAYLI BİLGİ İÇİN