Anasayfa
>
CIRCULOSE® ⎮ Karacasu Tekstil

BİR BAKIŞTA RENEWCELL

Renewcell, tekstil üretimini çevre dostu bir şekilde dönüştürmek ve sürdürülebilir moda endüstrisinin gelişimine katkıda bulunma misyonuyla, benzersiz bir teknolojiye ve dünya standartlarında bir insan ekibine sahip, İsveç merkezli bir tekstil geri dönüşüm şirketidir.

Dünya standartlarında üretim

Yeni tekstil geri dönüşümü geliştirmede ve üretimin endüstriyel olarak ölçeklendirilmesinde bir ilk olan Renewcell, 2030 yılına kadar her yıl 1,4 milyardan fazla tişört eşdeğerinde kıyafeti geri dönüştürmeyi planlamaktadır.

Sürdürülebilir üretim altyapısı

Yaptığı her şeyin olumlu veya olumsuz bir etkisi olduğunun bilincine sahip olan Renewcell, tüm üretim faaliyetlerini %100 yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamaktadır. Böylece etkiyi azaltmaya öncelik vererek her zaman daha iyiye ulaşmayı ve olumsuz etkileri minimize etmeyi hedeflemektedir.

Patentli üretim süreci

Renewcell, patentli üretim süreci, yıpranmış giysilerde bulunan selülozun geri kazanılmasıyla tekstil atıklarını yeni nesil bir hammadde olan CIRCULOSE®’a dönüştürerek modayı döngüsel hale getirmektedir.

Sürdürülebilikte inovasyon lideri

Tekstil endüstrisinde sürdürülebilirliği teşvik eden ve tekstil geri dönüşümünü ileri bir seviyeye taşıyan Renewcell, sürdürülebilirlik ve tekstil geri dönüşümü açısından diğer tekstil üreticileri ve tedarikçileri için örnek bir model oluşturmaktadır.

TEMEL ÖZELLİKLERİ

Günümüzde müşteriler, moda şirketlerinin döngüsel ekonomiye yönelik yeni teknolojiler ve yenilikler aracılığıyla çevresel etkilerini azaltma konusundaki taahhütlerine büyük önem vermektedir. CIRCULOSE®, sürdürülebilir moda endüstrisinin temeli olan tekstil elyaflarının geri dönüştürülmesi konusunda önemli bir rol üstlenmektedir.

Çözünen bir kağıt hamuru

CIRCULOSE®, dolabınızdaki yıpranmış giysilerde bulunan selülozun geri kazanılmasıyla elde edilen bir “Çözünen Kağıt Hamurudur”. %100 geri dönüştürülmüş tekstillerden yapılan CIRCULOSE®; viskon, liyosel, modal, asetat ve diğer rejenere lif türlerini (insan yapımı selülozik lifler olarak da adlandırılır) yapmak için kullanılabilmektedir.

CIRCULOSE® ile yapılan tekstillerle ilgili tek fark, bunların pamuk, yağ veya odun hamuru yerine tekstil atıklarından yapılmasıdır.

Mükemmel kalite ve performans

Moda dünyasında sürdürülebilirlik açısından önemli bir role sahip olan CIRCULOSE®’un öne çıkan özellikleri:

  • Kullanılmış giysilerin, tekstil atıklarının ve selülozik hammaddelerin yenilikçi bir süreç kullanılarak yeniden değerlendirilmesi, atık miktarını azaltırken çevre üzerinde olumlu etkiler yaratır.
  • Geri dönüştürülen tekstil atıklarından elde edilen selülozik hammaddelerin yeniden kullanımı, ağaç kesimlerine ve ormansızlaşmaya olan ihtiyacı azaltırken doğal kaynakları korur.
  • Sürdürülebilirlikle birlikte mükemmel kalite ve performansı bir araya getirir. Şık ve dayanıklıdır, bu da kullanıcılarına hem stil hem de uzun ömürlü giyim deneyimi sunar.
Modayı döngüsel hale getirir

Sürdürülebilir moda endüstrisinin temeli olan CIRCULOSE® geri dönüşüm süreci aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir.

  • Satılamayan veya kullanılamayan giysiler, üretim atıkları vb. gibi tekstiller toplanır.
  • Kıyafetler parçalanır, düğmeleri, fermuarı ve rengi açılarak bulamaca dönüştürülür. Polyester vb. gibi kirleticiler ayrıştırıldıktan sonra pamuk, ağaç ve dünyadaki çoğu yeşil bitkinin yapıldığı biyobozunur bir organik polimer olan selüloz ortaya çıkarılır.
  • Bulamaç, saf CIRCULOSE® tabakaları üretilmek için kurutulur. Tabakalar balyalar halinde paketlenir ve elyaf üreticileri tarafından işlenmemiş kaliteli tekstil elyaflarına geri dönüştürülmek üzere gönderilir.
  • Markalar, CIRCULOSE®’dan yapılan elyafları kullanarak yeni giysiler tasarlar ve üretir.

CIRCULOSE® TEDARİKÇİ AĞI

CIRCULOSE® Tedarikçi Ağı, CIRCULOSE®’un piyasaya istikrarlı bir şekilde arzını sağlayarak döngüsel ekonomiyi ilerletmeye yardımcı olan bir grup iplik ve tekstil üreticisidir. Üyeler, CIRCULOSE® Tedarikçi Ağı’na katılarak döngüsel çözümlerin sürekli geliştirilmesini taahhüt etmekte ve CIRCULOSE® markası altında daha sürdürülebilir tekstil ve son ürünlerin hayata geçirilmesinde hayati bir rol oynamaktadır.

Karacasu Tekstil olarak CIRCULOSE® Tedarikçi Ağı’nın bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

HARMANLANMA SEÇENEKLERİ

Şirketimiz, CIRCULOSE®'u %100 olarak veya portföyünde bulunan; Carded, Combed, Tencel™, Linen, Hemp, Cotton, Ecovero™, Viscose, Tencel™ A100 veTencel™ Lf elyafları ile müşterilerinden gelen istekler doğrultusunda terzi usulü karışımlı iplik üretimi yapmaktadır. Ayrıca bu iplik karışımlarının Katlama Büküm Tesislerinde çok katlılarını da yapabilmektedir.

SEKTÖRLERE GÖRE İPLİK ÜRETİMİ

Müşterilerine özel çözümler sunma konusundaki esnek yaklaşımıyla sektörde öne çıkan Şirketimiz, 38’den fazla elyaf çeşidi ile her sektöre hitap eden ürünler sunmaktadır.

CIRCULOSE® karışımlı ipliklerin;

  • Yuvarlak Örme sektörü için Ne: 12/1 - 40/1
  • Dokuma sektörü için Ne: 3/1 - 40/1
  • Düz Triko sektörü için Ne: 3/2 - 40/2

aralıklarında iplik üretimi yapmaktadır.

CIRCULOSE® karışımlı ipliklerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve kartela talepleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

KENEVİR ELYAFI
Moda endüstrisi için en iyi sürdürülebilir ürün...
Kenevir karışımlı ipliklerimiz, üstün yumuşaklık, iyileştirilmiş kuruma oranları ve azaltılmış boncuklanma ile lüks, konforlu ve bakımı kolay kumaşlara dönüşürken, doğal kaynakların korunmasına ve karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olur.
DETAYLI BİLGİ İÇİN